Μετά από την ολοκλήρωση της σχολικής εκδρομής στην Κρήτη, θα θέλαμε να εκφράσουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες μας για τον τρόπο που συμμετείχαν και αξιοποίησαν την εμπειρία αυτή για την προσωπική και εκπαιδευτική τους ανάπτυξη.

Κατά τη διάρκεια της εκδρομής, είχαμε την ευκαιρία να εξερευνήσουμε τα αξιοθέατα και την ιστορία της Κρήτης, να γνωρίσουμε την τοπική κουλτούρα. Αυτή η εμπειρία μας έδωσε τη δυνατότητα να εμβαθύνουμε στην ιστορία και τον πολιτισμό της χώρας μας, να δούμε πράγματα με διαφορετική ματιά και να ανακαλύψουμε νέες πτυχές του εαυτού μας.

Επίσης, η εκδρομή μας βοήθησε να αναπτύξουμε δεξιότητες όπως η ομαδικότητα, η επικοινωνία και η αυτονομία, καθώς και να εμπνευστούμε από το περιβάλλον και τους ανθρώπους που συναντήσαμε. Τέλος, η εκδρομή μας μας έδωσε την ευκαιρία να δημιουργήσουμε δεσμούς φιλίας και να δημιουργήσουμε ανεξίτηλες αναμνήσεις που θα μας συντροφεύουν για πάντα.